Pravidelně pro vás připravujeme ZDARMA webináře na různá témata z Tradiční evrospké medicíny, které ukládáme na náš videokánal Temperatio na platformě YouTube. Odebírejte nás ZDE.

Webináře na různá TEM témata aktualní k danému období nebo problematice péče o zdraví poskytujeme přednostně naší komunitě příznivců (členů) TEM spolu s výhodnými nabídkami a slevami.

Registrace do komunity


WEBINÁŘ - TRADIČNÍ EVROPSKÁ MEDICÍNA A JAK JI POUŽÍT V PRAXI POMOCÍ CHARAKTERISTIKY 4 ŽIVLŮ

Porozumění TEM modelu 4 živlů a temperamentů nám pomáhá pochopit sebe sama a pečovat o sebe správnými postupy a správnými bylinkami. V TEM se neptáme na co nám pomůže tymián, ale jestli tymián může pomoci konkrétně mně a právě teď. Jak ho mám správně použít - obklady, koupele, tinktury, čaje,..atd.) 

Podle filozofie Tradiční evropské medicíny získává každý člověk s narozením převládající přírodní živel (vzduch, oheň, země a voda), který předurčuje, jaká péče o tělo a duši mu bude během jeho života nejprospěšnější. O tom, jak to funguje, jakými životními fázemi si každý procházíme a jakou péči bychom měli violit si povídá novinářka Kateřina Farná s certifikovanou lektorkou Tradiční evropské medicíny Pavlou Vackovou.


WEBINÁŘ - HYDROLÁTY A JEJICH POUŽITÍ V TEM

Hydroláty jsou květové vody, které mají mnohé terapeutické využití jak v kosmetice pro pleť a jají očistu nebo sklidnění, dále v kuchyni, jako dochucovadla tak i pro naši mysl. 

Hydroláty jsou vedlejším produktem šetrné destilace květů rostlin. Obsahují menší množství esenciálních olejů, a proto jsou méně dráždivé a bezpečnější pro běžné použití. I přes nižší koncentraci esencí si tato vzácná tekutina uchovává charakteristické vlastnosti vůni daného květu. V dnešní době teprve objevujeme celou šíři působení této živé vody. Z historie víme, že dokáže změnit energii jídla. Květová mlha, kterou si oblíbili věhlasní šéfkuchaři na celém světě, dodá jídlu šmrnc a zároveň má terapeutický účinek.


WEBINÁŘ - SRDEČNÍ KÚRA S PETRŽELOVO MEDOVÝM VÍNEM PODLE TEM

S jarem se pojí orgán srdce a oblast solarplexu. Srdce je naší životní pumpou, dodává nám vitalitu. Je zapotřebí o něj pečovat ať už je zdravé či nemocné. Pro jeho podporu v TEM doporučujeme Jarní srdeční kúru založenou na receptuře Sv. Hildegardy z Bingenu. Srdeční víno z petržele a medu. Můžete si ho udělat i doma. Recept uvádíme ve videu. 

Webinářem vás provede Pavla Vacková a Michaela Šámalová, spoluzakladatelky tem.peratio.


WEBINÁŘ - MÁJOVÁ KÚRA S PELYŇKOVÝM VÍNEM PODLE TEM

Májová kúra pomocí Pelyňkového vína sv. Hildegardy podpoří trávicí trakt a opečuje naše játra. Pelyněk se se svými hořčinami postará o odstranění toxinů zejména z jater, žaludku a střeva. Esenciální oleje pelyňku brání křečím a podporují krevní oběh. Tím dochází k prokrvení trávicích orgánů a ledvin do té míry, že může dojít k úplnému trávení a lepšímu vylučování a detoxikaci.

Webinářem vás provede Pavla Vacková a Michaela Šámalová, spoluzakladatelky tem.peratio.