Projekt tem·peratio přináší do českého prostředí ucelený teoretický koncept Tradiční evropské medicíny (TEM), který který naplňuje ve svých produktech a službách. Jde o celostní metodu péče o tělo a duši pomocí lokálních přírodních zdrojů a ověřených metod. 

Klíčové hodnoty projektu tem·peratio jsou:

  • úcta k odkazu předků
  • lokálnost
  • udržitelnost
  • srozumitelnost
  • dostupnost

V projektu tem·peratio jsme objevili srozumitelnou alternativu k asijským učením a zároveň rozumný koncept, který by lidem v našich krajích nabídl jednoduchý návod jak o sebe pečovat. To vše za pomocí lokálních a dostupných prostředků. Tradiční evropská medicína úhledně a srozumitelně zabalená do značky tem·peratio je odpovědí pro každého, kdo se chce ve svém těle cítit dobře. Ucelujeme tak všudypřítomné vědomosti našich babiček do smysluplné koláže.

Název tem·peratio (čti [tempera:cio]) odkazuje k pilíři Tradiční evropské medicíny, k teorii čtyř temperamentů. S temperamentem přicházíme na tento svět, i když se z něj vlivem ročních období, fáze života nebo fáze dne lehce vychylujeme. Pojem temperatio v latině značí přítomný nynější stav vašeho těla, aktuální ladění, probíhající změnu. 

Nabízíme semináře, kde vás naučíme jak využít poznatků TEM v našem moderním světě. Vysvětlujeme, jak poznat sama sebe a pomocí našich základních produktů aktivně ovlivňovat své zdraví. Nesnažíme se léčit, ale ukazujeme cestu, jak se preventivně udržet ve své síle.

Tím se oklikou vracíme ke středověké pravdě, že klíčová je odpovědnost každého jedince za své zdraví, zdraví svého okolí, a tím i za zdraví našeho světa.

Zakladatelky tem.peratio jsou Pavla Vacková, Markéta Hašková a Michaela Šámalová, více o jejich příběhu si můžete přečíst zde.

Pavla Vacková studovala Tradiční evropskou medicínu na Apollon Akademie v Brémách a od roku 2022 je certifikovanou lektorkou TEM.

Pavla zpovídá pana bylináře Jukla z bylinářství Jukl.