Hledaly jsme cestu ke zdraví pomocí lokálních zdrojů. Znaly jsme různé alternativy práce s tělem a duší, které jsou založené zejména na východních filozofiích nebo šamanských rituálech Jižní Ameriky. Naprosto zjednodušeně jsme pátraly po levnější a pro nás Evropany srozumitelnější variantě. Po našich germánsko - slovanských kořenech, na které jsou naše těla už po generace "naučena". Všechny máme více či méně živé vzpomínky z dětství, kde nás ovlinily při záhanění rýmiček nebo zimních chmur praktiky našich babiček. Ale chtěly jsme koncept.

Iniciátorkou vzniku tem·peratia je Pavla Vacková, která se věnuje tématu fytoterapie dlouhodobě na amatérské úrovni a během pracovních zkušeností v sousedním Rakousku objevila nauku čtyř temperamentů, odkaz sv. Hildegardy z Bingenu a postupně se dopátrala díky své perfektní němčině k odkazu Tradiční evropské medicíny. Své znalosti potvrdila studiem na Apollon Akademii v Brémách a od roku 2022 je certifikovanou lektorkou TEM. První v České republice. 

Pavla s pomocí dvou kamarádek, Markéty a Míši, založila firmu Tradiční evropská medicína s.r.o. a pod značkou tem·peratio společně přináší učení TEM pro české prostředí a jejich cílem je myšlenku šířit dále mezi veřejnost jako dědictví. Tem.peratio prodává produkty založené na TEM, pořádá semináře a workshopy a postupně rozšiřuje komunitu profesionálů v oblasti wellbeing. Vše v českém prostředí. 

Zkráceně.

Každá bylina, kterou potřebujete ke zdraví nejvíce, vám roste za domem. A my vás naučíme, nekterým připomeneme, jak ji používat. S láskou a respektem k sobě samým i přírodě. A nejen to. 

Vaše Pavla, Markéta a Míša