2023 - KRÁSNÝ DOMOV: Bylinky z naší zahrádky

2023 - KRÁSNÝ DOMOV: Bylinky z naší zahrádky

V nádherném časopisu Krásný domov najdete článek s názvem Bylinky z naší zahrádky (str. 42 - 44), který představuje hlavní myšlenky Tradiční evropské medicíny (TEM) a v krátkém rozhovoru s Pavlou Vackovou i náš projekt tem·peratio. Co zajímavého se v článku píše?


2023 - VŠE, CO MÁM RÁDA - Tradiční evropská medicína oživuje zapomenuté poklady

2023 - VŠE, CO MÁM RÁDA - Tradiční evropská medicína oživuje zapomenuté poklady

Článek o projektu tem.peratio, který navrací do čech ucelený koncept Tradiční evropské medicíny. 

…Naši předkové nám zanechali ohromné dědictví, které pod značkou tem•peratio přinášejí do Čech tři ženy – certifikovaná lektorka Tradiční evropské medicíny Pavla Vacková, Michaela Šámalová a Markéta Hašková.  Projekt tem•peratio přináší do českého prostředí koncept Tradiční evropské medicíny (TEM), který se v Evropě formoval od dob starodávné antiky.…


2023 - BLESK PRO ŽENY - DOMÁCNOST

2023 - BLESK PRO ŽENY - DOMÁCNOST

Pavla Vacková, zakladatelka a terapeitka TEM radí

VOŇAVÉ SKLO
Při leštění zrcadel a oken sáhněte místo po saponátu raději po mátovém éterickém oleji. Pár kapek ve vodě se postará o aromaterapeutické pracovní prostředí a byt voní po mátě i několik hodin.


2023 - VŠE, CO MÁM RÁDA - Bylinky v Tradiční evropské medicíně

2023 - VŠE, CO MÁM RÁDA - Bylinky v Tradiční evropské medicíně

Že jste tento pojem ještě neslyšeli? A jak se to stalo, že my, dědicové Hippokrata, Paracelsa, Priessnitze, uvelebení v samém srdci Evropy, vzhlížíme k medicíně vzdálených kultur? Ruku na srdce: známe nějaké čínské osobnosti z historie medicíny? Viděli jsme jejich staré pergameny, knihovny, rozumíme jejich tehdejšímu psanému jazyku? To je odpověď na to, proč Tradiční evropská medicína (TEM). Jedná se o naše vlastní kulturní dědictví. Rozumíme mu, používáme ho a opíráme se o něj.


2023 - ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

2023 - ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Pavla Vacková je první certifikovaná terapeutka Tradiční evropské medicíny v České republice. S ní vyšel rozhovor v časopise Zdravý životní styl, kde zodpovídá dotazy ohledně TEM a dává tipy na letní péči.

tem·peratio přináší do Čech hodnoty a myšlenky Tradiční evropské medicíny (TEM). TEM je založena na zkušenosti našich předků. Proto s úctou studujeme a vyrábíme produkty na základě starobylých receptur a používáme lokální přírodní zdroje od místních dodavatelů. TEM není ovšem jen výživa, bylinky a práce s vodou, ale třeba i kontemplace a prastaré meditační techniky. A to se snažíme našim zákazníkům také předat a znovu je nasměrovat na cestu k udržení si trvalého zdraví svymi silami.