Sbohem, chřipko

TEM · TIP: Jak na chřipku podle Tradiční evropské medicíny

Přestože máme dnes tendenci vnímat chřipku jako banální onemocnění, v našich dějinách byla často fatální. Proto se v četných historických pramenech dozvídáme o způsobech její léčby. Dodnes se v mnoha domácnostech využívají některé postupy tradiční evropské medicíny jako například Bylinné čaje, sirupy, tinktury, inhalace nebo obklady a zábaly. Dáme vám tipy jak na byliny a soli, které používat, tak přímo na účinný přípravek Sbohem chřipko podle receptury Sv. Hildegardy z Bingenu. 


TEM · TIP: Dýňová polévka s galgánem pro dobré trávení

TEM · TIP: Dýňová polévka s galgánem pro dobré trávení

Galgán je exotické koření, které se v Evropě historicky používá nejen v kuchyni, ale i v medicíně. Má silnou, pikantní chuť a je známé svými pestrými zdravotními účinky. Může pomoci zlepšit trávení, podpořit imunitní systém, bojovat proti infekcím a dokonce i prodloužit život. Zkuste třeba polévku s galgánem. 


TEM · TIP: Osvěžení pro letní dny - Hydrolát - květová voda

TEM · TIP: Osvěžení pro letní dny - Hydrolát - květová voda

Hydroláty jsou v našich krajinách známé pod pojmem květové vody. Představují šetrný aromaterapeutický prostředek s velkým účinkem. Nesou duši rostliny. Oproti éterickým olejům obsahují výtažky z destilované rostliny, které jsou rozpustné ve vodě a dobře se vstřebávají. Jejich účinek je jemnější a tudíž bezpečnější. Do těla se vstřebává přes kůži, přes dýchací ústrojí inhalací nebo ústy s pokrmy či vodou. Na léto je ideální ochlazující hydrolát z bulharské růže. 


TEM · TIP: Pro kvalitní střevní mikroflóru - Bez černý

TEM · TIP: Pro kvalitní střevní mikroflóru - Bez černý

Posvátný keř Bez černý, neboli bezinka. Kvete právě teď na konci jara a magický voní. Jeho všeznámé bílé květy i černé plody jsou darem přírody. Ničí nepříznivé bakterie ve střevech a nastolují tak kvalitní střevní mikroflóru. Z pohledu tradiční evropské medicíny (TEM) zahřívá, zvlhčuje a detoxikuje organismus


Napsali o nás: Krásný domov: Bylinky z naší zahrádky

Napsali o nás: Krásný domov: Bylinky z naší zahrádky

V nádherném časopisu Krásný domov najdete článek s názvem Bylinky z naší zahrádky (str. 42 - 44), který představuje hlavní myšlenky Tradiční evropské medicíny (TEM) a v krátkém rozhovoru s Pavlou Vackovou i náš projekt tem·peratio. Co zajímavého se v článku píše?