Bylinné olejové extrakty z bylin byly dříve součástí každé lékárny i domácnosti. Sloužily jako základní surovina k výrobě dalších přípravků.

Protože některé účinné látky v rostlinách jsou rozpustné pouze v tucích, jsou bylinné olejové extrakty, neboli maceráty, z pohledu Tradiční evropské medicíny velmi mocným terapeutickým prostředkem. 

V dějinách Evropy se běžně nepracovalo s éterickými oleji, jak je známe dnes. Důvodem byla jednak vysoká cena, ale také jejich síla. Lidem nešlo primárně o vůni ale o účinek. Potřebovali mít doma jemný prostředek, který je okamžitě k použití bez složitého ředění. Tak tomu bylo například u třezalkového oleje u popálenin.

Vřele doporučujeme používat oleje na pokožku zahřáté (neplatí pro živel oheň). Kromě běžné péče o pleť povzbudí cirkulaci lymfy a odvádění škodlivých látek z těla. Při olejové masáži nezapomínejte na plosky nohou a vlasovou část hlavy.  

Naše bylinné maceráty se vyrábějí ručně a s maximální péčí. Prémiové byliny se louhují za studena v bio slunečnicovém oleji po dobu šesti týdnů.

.

     

...

Nevíte, jaký olejový extrakt si vybrat?

Všechny naše produkty jsou navrženy tak, abychom vás jednoduše navigovali k produktům s žádaným účinkem.

Podle Tradiční evropské medicíny a teorie čtyř temperamentů odpovídají určité byliny jednotlivým živlům a temperamentům.

1. Nejdříve si prosím udělejte náš TEST ŽIVLU, abyste zjistili svou konstituci.

2. Pokud se ukáže, že vaším převažujícím živlem je např. vzduch, s důvěrou vybírejte produkty z našeho e-shopu s tímto označením.

3. Tradiční evropská medicína šetrně koriguje nezdravě převažující živel a dává prostor jeho protikladu.

Vyrovnání živlů v těle vede k rovnováze a minimálním výkyvům jak na těle tak na duchu.